Збережемо скарб української культури

Виховувати у дітей любов до унікальної народної творчості, самобутніх українських ремесел

- плетіння з соломи та малювання картин, розпису предметів побуту й одягу; розвивати творчі здібності та організовувати змістовне дозвілля молодого покоління – основні завдання обласного проєкту регіонального рівня «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді засобами декоративно-прикладного мистецтва», який розпочався три роки назад у комунальному закладі Кагарлицької міської ради «Буртівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Протягом трьох років Наталія Рибак, учитель-методист, заслужений майстер народної творчості України, Світлана Піскова, майстриня соломоплетіння та Алла Іванченко, учитель-методист образотворчого мистецтва  КЗ КМР «Буртівська ЗОШ І-ІІІ ст.» проводили для учителів образотворчого мистецтва та трудового навчання закладів освіти Кагарлицької громади творчі майстер-класи, навчали малювати картини технікою Петриківського розпису, плести з соломи іграшки, предмети побуту,  виражати свою неординарність засобами мистецтва.

23 вересня 2021 року відбувся  заключний майстер-клас, в якому взяли участь голова Кагарлицької міської ради Олександр Панюта та начальник відділу освіти Надія Омельченко, учителі, учасники проєкту та учні школи.

Учасники майстер-класу виготовили іграшки з соломи та намалювали картини, а також відвідали музей села Бурти, в якому зберігається величезна кількість безцінних експонатів народної творчості.

Всі відзначили важливість збереження  та передачі молодому поколінню неймовірного скарбу - українських ремесел, надбаних багатьма поколіннями, у яких відображається життєва мудрість та настанови щодо способу життя, цінність окремої людини та народу взагалі.

Консультант КУ КМР

«Центр професійного розвитку